Naprawa płyt głównych MacBook Warszawa

Naprawa płyt głównych MacBook Warszawa powinna być przeprowadzana wyłącznie w serwisie Mac4You

Naprawa płyt głównych MacBook Warszawa

Płyta główna jest kluczowym elementem każdego MacBooka. Zapewnia on współdziałanie procesora z wszelkimi innymi komponentami, takimi jak karta graficzna, pamięć RAM, pamięć wbudowana czy moduły sieci. Naprawa płyty głównej MacBooka jest jedną z najbardziej skomplikowanych procedur przywracających sprawność komputera przenośnego, dlatego Naprawa płyt głównych MacBook Warszawa powinna być przeprowadzana wyłącznie w serwisie.

Symptomy wskazujące na konieczność naprawy płyty głównej MacBook.

Trudno nazwać objawy uszkodzonej płyty głównej MacBooka, gdyż często przypominają one objawy innych modułów wewnętrznych. 

Na przykład: 

  • naprawa komponentów płyty głównej jest często wymagana, jeśli podświetlenie wyświetlacza nie działa lub na ekranie nie ma obrazu. W takim przypadku przyczyną problemu może być odłączona karta graficzna lub uszkodzony taśma wyświetlacza
  • MacBook spontanicznie wyłącza się lub restartuje;
  • problemy z ładowaniem baterii
  • awarie klawiatury, portów USB, touchpada lub gładzika lub nieprawidłowe działanie tych modułów
  • problemy z połączeniem internetowym przez Wi-Fi

Aby zidentyfikować problemy z płytą główną we wszystkich powyższych przypadkach zalecamy przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki laptopa. W tym celu oferujemy usługi naszego serwisu Mac4You. Przeprowadzamy działania diagnostyczne całkowicie bezpłatnie. Gwarantujemy wysoką jakość prac naprawczych.

Co może być przyczyną takich objawów jak wyżej.

Powyższe i inne objawy nieprawidłowego działania laptopa wynikają z różnych przyczyn np.przegrzania, zaniedbań wynikających z braku okresowego czyszczenia układu chłodzenia MacBooka i wymiany pasty termicznej.

Innymi przyczynami mogą być woda, piwo, kawa i inne płyny dostające się do obudowy Macbook. Wilgoć jest jednym z głównych wrogów nowoczesnej elektroniki. Niszczy styki, eroduje ścieżki i powoduje, że wszystkie lub pojedyncze moduły przestają działać poprawnie.

Również uszkodzenia mechaniczne są groźne. W wyniku upadku urządzenia lub silnego uderzenia w obudowę, pady kontaktowe, jak również układy BGA mogą wypaść z płytki. W tym drugim przypadku MacBook całkowicie przestaje działać.

Uważajmy też na podłączanie uszkodzonych urządzeń USB. W takim przypadku dochodzi do zwarcia, które powoduje samoistne wyłączenie maszyny. Ponadto niektóre elementy wewnętrzne mogą przestać działać.

Naprawa płyt głównych MacBook Warszawa powinna być przeprowadzana wyłącznie w serwisie Mac4You

Jak naprawić płytę główną w MacBook?

Lista operacji naprawy płyty głównej MacBooka bezpośrednio zależy od przyczyn tej lub innej usterki. Na przykład po wtargnięciu wody do obudowy specjaliści z serwisu Mac4You czyszczą samą płytę główną i utlenione grupy styków, odbudowują zniszczone ścieżki przewodzące, myją płytę i pokrywają ją inhibitorami korozji.

Jeśli problem leży w degradacji poszczególnych elementów, są one niezwłocznie wymieniane na nowe przy użyciu specjalnego sprzętu do lutowania. Po uszkodzeniu laptopa przeprowadzana jest kompleksowa diagnostyka w celu zidentyfikowania wadliwych części i uszkodzonych złączy, a następnie są one wymieniane.

W niektórych przypadkach nieprawidłowa praca urządzenia może wskazywać na problem z oprogramowaniem – awarię firmware SMC lub EFi. W takich sytuacjach nasi inżynierowie instalują najnowsze wersje oprogramowania lub wymieniają SMC, których nie da się reflashować.

Naprawa płyt głównych MacBook Warszawa jest prawie identyczna jak naprawa płyty głównej MacBook Air. I jest tylko niewielka różnica w naprawie dla płyt głównych MacBook 12, najnowszych MacBook Pro Retina i Air Retina.

Czy doświadczasz wyżej wymienionych objawów? Nie trać czasu i od razu skontaktuj się z serwisem Mac4You. Nie tylko bezpłatnie zdiagnozujemy Twojego MacBooka, ale także wykonamy wysokiej jakości naprawy, przywrócimy wszystkie funkcje i udzielimy gwarancji na wszystkie zainstalowane podzespoły.

Szukasz serwisu MacBook w Centrum lub w innej dzielnicy Warszawy? Zgłoś się do nas!

Wiele lat doświadczenia oraz rozległa wiedza sprawiają, że podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych napraw MacBook a także innych telefonów komórkowych. W serwisie Apple Mac4You udowadniamy, że każdą usterkę można usunąć tanio, a przy tym w pełni skutecznie. Mieszkasz w Warszawie albo okolicach i szukasz profesjonalnego serwisu Macbook zajmującego się błyskawiczną naprawą? Skontaktuj się z nami!

Być może Masz pytanie? Bez wątpienia Zadzwoń!

535 580 558

5/5 - (101 votes)